Toodete BJU ja kalorite sisalduse tabelid

Lugemisaeg: 7 minutit

Valgutoit on vajalik elundite tervise ja lihaste moodustumise säilitamiseks. Valk on keha peamine "ehitusmaterjal", seega on seda vaja igale inimesele, olenemata vanusest, soost ja tervislikust seisundist. Aminohapete puudumine põhjustab tõsiste haiguste arengut. Piisav kogus kõrge valgusisaldusega toitu toidus aitab vältida rasvumist, muuta figuuri ilusaks.

Valgutoidu omadused ja norm dieedil

Valgu molekul on kokku pandud 20 aluselisest aminohappest, millest 12 sünteesitakse otse kehas.

Kaasaegse inimese valgu norm on 1 g kehakaalu kilogrammi kohta. Suurt trenni tegevad inimesed ja sportlased peaksid saama 2 grammi valku kehakaalu kilogrammi kohta.

Kolmandik inimese tarbitavatest kaloritest peaks olema saadud loomset ja taimset päritolu valgutoidust..

Looduses pole valke, mis oleksid ideaalsed inimkehale, kuid teatud tüübid imenduvad täielikumalt..

Valkude omastamise määr:

  • piim -1,0;
  • sojaisolaat -1,0;
  • munad -1,0;
  • veiseliha - 0,92;
  • herned - 0,69;
  • oad - 0,68;
  • kaer - 0,57;
  • maapähklid - 0,52.

Aminohapete oluline omadus on nende asendamatus. Organism ei saa enamikku neist ühenditest ise toota, need peavad tulema väljastpoolt.

Täiskasvanu jaoks on asendamatud vaid 8 aminohapet. Neid leidub valgutoitudes:

  • liha,
  • kaunviljad,
  • pähklid,
  • munad,
  • maks,
  • teraviljad,
  • kala.

Võimalikud valguallikad

Valke leidub taimset ja loomset päritolu toitudes. Igat valku - nii taime kui ka looma - on pärast kuumtöötlust kergem seedida.

Taimetoitlaste dieet sisaldab ainult aminohappeid, mida leidub läätsedes, ubades ja muudes kaunviljades. Nendel ühenditel on tõsine puudus - madal imendumine, seega pole need nii kasulikud kui loomsetest saadustest saadud ühendid..

Kuid loomsed saadused sisaldavad palju rasva, nii et need aitavad kaasa kolesterooli sadestumisele veresoonte seintele. Valgurikka toidu valimisel peate eelistama madala rasvasisaldusega sorte: tailiha, kanafileed, madala rasvasisaldusega piimajoogid.

Sellise toote nagu munad suhtes peaksite olema ettevaatlik. Nad on äärmiselt valgurikkad ja samal ajal sisaldavad nad munakollast, mis koosneb suurest kogusest rasvast..

Kui peate toidus suurendama kergesti seeditavate aminohapete sisaldust ja kaalutõusu mitte, on soovitatav munakollast mitte süüa. Seda teevad sportlased lihasmassi suurendamise etapis..

Piima

Piimatooted jäävad valgu kontsentratsioonist alla lihale, kuid sisaldavad kaltsiumi. See element on vajalik kehale igas vanuses..

Kääritatud piimatooted mitte ainult ei varusta keha kaltsiumi ja aminohapetega, vaid parandavad ka soole mikrofloorat. Neid võib dieeti lisada valgutoiduna, eriti madala rasvasisaldusega.

Kodulinnud, küülikud ja veised on ideaalsed valgurikkad toidud, kui neid keedetakse muul viisil kui röstimisel.

Sealiha on vastuoluline liha tüüp. See sisaldab palju rasva. Kui aga searasva tagasi lõigata, on liha ülejääk menüüsse lisamiseks piisavalt ohutu. Sealiha sisefilee sisaldab veidi vähem valku kui veiseliha.

Kõrvalsaadused - maks, keel ja muud siseorganid - sisaldavad vähem valke, kuid rohkem mikroelemente. Tervist jälgivad inimesed ei tohiks neist mööda minna. Need peavad olema toidus valkude ja muude toitainete allikana..

Paljusid aminohappeid leidub kalades ja eriti kaaviaris. Lisaks on neil piisavalt kasulikku fosforit..

Odavate kalasortide, näiteks moiva, kaaviar on kasulike omadustega peaaegu sama hea kui tuur. See on odav kergesti seeditavate asendamatute aminohapete allikas.

Kaunviljad

Herned ja oad sisaldavad piisavalt valku, nii et inimene, kes ei tegele spordi või raske füüsilise tööga ja sööb iga päev 100–200 g teravilja, ei kogeks puudujääki. Kui on vaja rohkem aminohappeid, võib dieeti lisada sojaisolaadi - spetsiaalselt töödeldud toote, mis sisaldab rekordprotsenti taimsete toitude valke - kuni 35.

Sojavalgu isolaati kasutatakse sporditoiduna. See taimne valk imendub kiiremini kui piim või liha.

Teraviljad

Selles rühmas on tatar valgusisalduse osas "meister". Teravili on väärtuslik, kuna organism imendub hästi - 50–60%.

Sama palju valku leidub kaerahelvestes ja pärl odras. Dieettootena sageli kasutatav riis jääb valgusisaldusega tatarile peaaegu kolm korda alla.

Puu

Puu- ja köögiviljad on valgu koguse poolest viimasel kohal. Need ei ole valgutoidud, kuid mõned sisaldavad aminohappeid veidi rohkem kui teised..

Valgutoidu loetelu

Peaaegu iga looduslik toode sisaldab aminohappeid ühel või teisel määral. Kuid valgutoitu nimetatakse ainult selliseks, milles neid ühendeid leidub suures koguses - üle 20% kogu keemilisest koostisest. Erandiks on veise- ja vasikaliha. Seda tüüpi liha sisaldab vähem kui 20% valku, kuid täieliku koostise tõttu imendub see 100%. Kõrge seeduvuse tõttu klassifitseerivad eksperdid veiseliha valgutoiduks.

Valgusisaldusega toiduainete loetelu on esitatud tabelis:

Toode

Valgusisaldus%

Kõva juust

Mis on valgutoidu söömise eesmärk??

Valgutoidud aitavad rohkem kui ükski teine ​​säilitada saledat kuju. Valgu kogus igapäevases toidus on eriti oluline neile, kes soovivad kaalust alla võtta või ehitada võimsaid lihaseid..

Aminohapete hulka toidus suurendatakse spetsiaalsete dieetide - spordi või kehakaalu vähendamisele - järgimisel.

Salenemist

Selleks, et mitte end nälga kurnata ja paar kilogrammi alla võtta, piisab valgutoidu osakaalu suurendamisest igapäevases toidus. Selle seedimine võtab kaua aega, leevendab nälga ja soodustab küllastumist. Valgudieedid kiirendavad ainevahetust ja vähendavad rasvakihti ning näljatunnet pole - sellepärast on need nii populaarsed.

Valgudieetide dieedi aluseks on munad, keedetud kana, kala. On oluline, et neid tooteid oleks menüüs rohkem kui rasvu ja süsivesikuid..

Kaalulangetamiseks mõeldud aminohapped ei pea tulema lihast. Seda toodet tarbitakse 2-3 korda nädalas. Ülejäänud aeg, mida peate sööma:

  • madala rasvasisaldusega kala;
  • pähklid;
  • seemned;
  • oad;
  • herned;
  • madala rasvasisaldusega piimatooted;
  • munad ilma munakollaseta.

Loendis loetletud toidud on kõrge kalorsusega, kuid ilma nendeta on võimatu kaalust alla võtta. Need kiirendavad ainevahetust, aitavad kehal pigem rasva põletada kui lihaseid hävitada. Seedesüsteem kulutab valgusaaduste töötlemiseks palju energiat. See tähendab, et keha kulutab rohkem kaloreid, mis võimaldab piisavalt valke tarbival inimesel kiiresti kaalust alla võtta..

Reeglid valgutoidu võtmiseks kehakaalu langetamiseks:

  • dieedist ei saa süsivesikuid täielikult välja jätta - väike kogus neist on vajalik keha normaalseks toimimiseks;
  • toitumispiirangud ei tohiks kesta kauem kui 2 nädalat;
  • peate sööma iga 3 tunni järel;
  • iga söögikorra ajal peate sööma valgutoitu;
  • lisandi jaoks ei tohiks kasutada mitte kartulit ja teravilja, vaid köögivilju, kus on minimaalselt tärklist - lehed, tomatid, kurgid;
  • süsivesikute toitu on lubatud süüa ainult kuni kella 14.00;
  • kõiki süsivesikuid peavad esindama komplekssed polüsahhariidid (teraviljad), lihtsad polüsahhariidid (suhkur, leib) on keelatud.

Madala süsivesikusisaldusega dieet on vastunäidustatud maksahaiguste, neeruhaiguste ja raseduse korral.

Kuivatamiseks

Keha kuivatamine kulturismis on lihastele kergenduse andmise protsess. Sel ajal järgivad nad spetsiaalset dieeti, mille eesmärk on nahaaluse rasva põletamine..

Kuivatamine pole tavaline kaalulangus, vaid professionaalne spordimeede, mis nõuab rangetest reeglitest kinnipidamist.

Valgu tarbimine kuivatamise ajal on 1,5 g kehakaalu kilogrammi kohta. Selle annuse ületamine ei ole soovitatav.

Piimatooteid kuivatamisel välditakse, kuna need sisaldavad palju rasva. Isegi madala rasvasisaldusega kodujuustu peetakse liiga kalori- ja rasvasisalduseks. Õige kogus valku saadakse mereandidest, merekaladest, lahjast vasikalihast.

Lihasmassi suurendamiseks

Lihasmassi kasvatamine nõuab vähest proteiinisisaldust koos jõutreeninguga. Sel perioodil peaks sportlane tarbima 2-2,5 grammi valku kehakaalu kilogrammi kohta päevas..

Kõik tooted peavad sisaldama terviklikke valke, see tähendab, et need peavad olema loomset päritolu. Taimsed valgud (välja arvatud sojaisolaat) ei soodusta lihaste kasvu.

BJU toodete tabel 100 grammis

Kui suur on kalorite sisaldus toitudes? Kui inimene sööb toitu, saab tema keha energiat. Selle kogust peetakse kalorisisalduseks..

Allpool on tabelid BJU toodetest 100 grammis: valgud, rasvad, süsivesikud (kalorite arv 100 grammis).

1 g rasva eraldab 9,3 kcal, 1 g süsivesikuid - 4,1 kcal, 1 g valku - 4,1 kcal.

Piim ja piim

Kui kehas on valgu puudus, tekib lihasnõrkus ja keha kõhetub. Kuidas puuduva valgu kogust täiendada? Peate sööma piimatooteid. Süstemaatilise tarbimise korral suureneb lihasmass. Lihased vajavad palju energiat, mis tähendab, et rasvade põletamise protsess suureneb.

ToodeVesiValkRasvadSüsivesikudkcal
Looduslik jogurt 1,5% rasva88,05.01.53.551
Madala rasvasisaldusega keefir91.43.00,13.8kolmkümmend
Rasvane keefir88,32.83.24.159
Piim88,52.83.24.758
Atsidofiilne piim81,72.83.210.883
Täispiimapulber4.025.625,039.4475
Kondenspiim74.17.07.99.5135
Kondenspiim suhkruga26.57.28.556,0315
Kohupiim88.42.83.24.158
Rjaženka85.33.06.04.185
Kreem 10%82.23.0kümme4.0118
Kreem 20%72,92.8203.6205
Hapukoor 10%82,73.0kümme2.9116
Hapukoor 20%72.72.8203.2206
Spetsiaalsed juustukohupiimad ja mass41,07.123,027.5340
Vene juust4023.4kolmkümmend-371
Hollandi juust38.826.827.3-361
Šveitsi juust36.424.931.8-396
Poshekhonsky juust41,026,026.5-334
Sulatatud juust55,024,013.5-226
Rasvane kodujuust64.714,018,01.3226
Julge kodujuust71,016.79,01.3156
Madala rasvasisaldusega kodujuust77,718,00.61.586

Pagaritooted, jahu

Kuna küpsetisi peetakse kõrge kalorsusega, tuleks neid kehakaalu langetamisel tarbida väikestes kogustes. Eelistada tuleks rukkileiba. On soovitav, et küpsetamist ei peaks üldse dieeti lisama. Pärmivaba küpsetamine on harmoonia vaenlane!

Nagu kõik teavad, sisaldab leib süsivesikuid suures koguses. Leib + valk on halb kombinatsioon.

Eksperdid ei soovita piima ega liha koos leivaga süüa.

ToodeVesiValkRasvadSüsivesikudkcal
rukkileib42.44.70.749.8214
I klassi jahu nisuleib34.37,72.453.4254
Või küpsetised26.17.64.560297
Bagelid17,010.41.368.7312
Kuivatamine12,011,01.373,0330
Nisu kreekerid12,011.21.472.4331
Kreemjad kreekerid8,08.510.671.3397
Kõrgeima klassi nisujahu14,010.30,974.2327
I klassi nisujahu14,010.61.373.2329
Nisujahu, II klass14,011.71.870,8328
Rukkijahu14,06.91.176,9326

Teraviljad

Kui inimene kaalust alla võtab, peab ta jälgima päeva jooksul toiduga tarbitud kaloreid. Mõned inimesed ei arvesta teraviljaga. Kuid asjata! Toitumisspetsialistid on veendunud, et kui sööte teravilja suurtes kogustes, võite saada lisakilo.

Nii et näitaja ei kannata, on vaja määr õigesti arvutada. Tabelist näete, kui palju kaloreid sisaldab kuiv toode. Pidage lihtsalt meeles, et teravili imeb küpsetamise ajal vett. See tähendab, et 100 grammis pudrus on vähem kaloreid kui sama mahuga kuivades teraviljades.

ToodeVesiValkRasvadSüsivesikudkcal
Tatar jahvatamata14,012.62.668,0329
Tatar tehtud14,09.51.972.2326
Manna14,011.30.773.3326
Kaerahelbed12,011.95.865.4345
Pärl oder14,09.31.173,7324
Hirss14,012,02.969.3334
Riis14,07.00.673,7323
Nisu "Poltavskaya"14,012.71.170.6325
Kaerahelbedkümme12.25.868.3357
Oder14,010.41.371.7322
Herakles12,013.16.265.7355
Mais14,08.31,275,0325
Pastaüksteist1.370,5338

Köögiviljad

Kui soovite kaalust alla võtta, peaksite sööma palju köögivilju. Need sisaldavad palju kiudaineid, vitamiine ja muid kasulikke komponente. Enamik neist on madala kalorsusega toidud. See soodustab omakorda ka rasvapõletust..

Köögiviljad + valk = hea kombinatsioon.

ToodeVesiValkRasvadSüsivesikudkcal
Baklažaan91,00.60,15.524
Rootslane87,51,20,18.137
Rohelised herned805.00.213.372
Suvikõrvits93,00.60,35.727
Valge kapsas901.8-5.428
punane kapsas901.8-6.131
Lillkapsas90,92.5-4.929
Kartul76,02.00,119.783
Roheline sibul (sulg)92,51.3-4,322
Porrulauk87,03.0-7.340
Sibul sibul86,01.7-9.543
Punane porgand88,51.30,17.033
Jahvatatud kurgid95,00,8-3.0viisteist
Kasvuhoone kurgid96,50.7-1.8kümme
Magus roheline pipar92,01.3-4.723
Magus punane pipar91,01.3-5.727
Petersell (rohelised)85,03.7-8.145
Petersell (juur)85,01.5-11,047
Rabarber (petiolaat)94.50.7-2.9kuusteist
Redis93,01,2-4.120
Redis88,61.9-7.034
Kaalikas90.51.5-5.928
Salat95,01.5-2.2neliteist
Peet86,51.7-10.848
Tomatid (jahvatatud)93,50.6-4.219
Tomatid (kasvuhoone)94.60.6-2.9neliteist
Rohelised oad (kaun)904.0-4,332
Mädarõigas77,02.5-16.371
Ramson89,02.4-6.534
Küüslauk706.5-21.2106
Spinat91.22.9-2,321
Sorrel901.5-5.328

Puuviljad ja marjad

Ei tohiks unustada marju ja puuvilju. Need peavad dieedil olema. Toitumisspetsialistid usuvad, et kookide ja saiakeste asemel on parem magustoiduks süüa puuvilju. Mõnes suhkrusisalduses puuviljas on palju kaloreid. Seega peate nende kasutamisest loobuma, kui soovite kaalust alla võtta.

ToodeVesiValkRasvadSüsivesikudkcal
Aprikoosid86,00,9-10.546
Kudoonia87,50.6-8.938
Kirsiploom89,00.2-7.434
Ananass86,00,4-11.848
Banaanid74,01.5-22.491
Kirss85,50,8-11.349
Granaat85,00,9-11.852
Pirn87,50,4-10.742
Joon83,00.7-13.956
Dogwood85,01.0-9.745
Virsikud86,50,9-10.444
Pihlaka aed81,01.4-12.558
Pihlaka aroonia80,51.5-12,054
Aiaploom87,00,8-9.943
Kuupäevad202.5-72.1281
Kaki81,50.5-15.962
Kirsid85,01.1-12.352
Mulberry82,70.7-12.753
Õunad86,50,4-11.346
Oranž87,50,9-8.438
Greip89,00,9-7.335
Sidrun87,70,9-3.631
Mandariin88,50,8-8.638
Pohl87,00.7-8.640
Viinamarjad80.20,4-17.569
Mustikas88,21.0-7,737
Murakas88,02.0-5.333
Maasikas84.51.8-8.141
Jõhvikas89,50.5-4.828
Karusmari85,00.7-9.944
Vaarikad87,00,8-9,041
Pilvik83.30,8-6.831
Astelpaju75,00,9-5.5kolmkümmend
Valge sõstar86,00,3-8.739
Punased sõstrad85.40.6-8,038
Must sõstar85,01.0-8,040
Mustikas86,51.1-8.640
Kibuvitsa värske66,01.6-24,0101
Kuivatatud kibuvitsa14,04.0-60253

Kuivatatud puuviljad

Enamik inimesi on veendunud, et kuivatatud puuviljades on vähe kaloreid. Kuid see pole nii! Kuivatatud toode kujutab figuurile suuremat ohtu kui värske. Ja kui arvestada kalorsusega, siis kuivatatud puuviljad on kõrge kalorsusega toode. Asjakohast teavet näete kuivatatud puuviljade tabelist.

ToodeVesiValkRasvadSüsivesikudkcal
Kuivatatud aprikoosid18,05.0-67,5278
Kuivatatud aprikoosid20.25.2-65,9272
Rosinad aukudega19,01.8-70,9276
Rosinad rosinad18,02,3-71.2279
Kirss18,01.5-73,0292
Pirn24,02,3-62.1246
Virsikud18,03.0-68.5275
Ploomid25,02,3-65.6264
Õunad203.2-68,0273

Kaunviljad

Kaunviljad sisaldavad taimseid valke. Seda on palju. Neid tooteid lisavad toidusedelisse väga sageli inimesed - taimetoitlased või need, kes dieedist kinni peavad. Kaunvilju süües ei puudu kehas valk.

ToodeVesiValkRasvadSüsivesikudkcal
Oad83,06.00,18.358
Kooritud herned14,023,01.657.7323
Terved herned14,023,01,253.3303
Sojakaste12,034.917.326.5395
Oad14,022.31.754.5309
Läätsed14,024.81.153.7310

Kanamunad (100g) sisaldavad 157 kilokalorit. Mitte kõik ei tea, et munakollases on rohkem kaloreid kui valgus. Tüüpiline keskmise suurusega muna sisaldab umbes 70 kcal. Kui muna on praetud, tõuseb selle kalorsus ja see ulatub 125 kilokalorini. Kui keedate muna kõvaks keedetud, on selle kalorsus 50 kilokalorit..

ToodeVesiValkRasvadSüsivesikudkcal
Kana muna74,012.711.50.7157
Munapulber6.84537.37.1542
Valgupulber12.173.31.87336
Kuiv munakollane5.434.252.24.4623
Vutimuna73.311.913.10.6168

Kala ja mereannid

Kalalihas on palju keha jaoks kasulikke komponente. Ja madala rasvasisaldusega sordid on madala kalorsusega. Küpsetatud või keedetud kala ei mõjuta joonist mingil viisil. Ja õlis praetud kala ja kalakonservide kohta ei saa sama öelda. Kui neid regulaarselt kasutatakse, võivad ilmneda lisakilod.

Burbot 79.318.80.6-81

ToodeVesiValkRasvadSüsivesikudkcal
Gobid70,812.88.15.2145
Roosa lõhe70,5217-147
Lest79,516.12.6-88
Karpkala78,917.71.8-87
Karpkala79.1kuusteist3.6-96
Chum71.3225.6-138
Lõhn79,815.53.2-91
Latikas77,717.14.1-105
Lõhe62,920.815.1-219
Lamprey7514.711.9-166
Pollock80.115.90.7-70
Capelin7513.411.5-157
Ahven75.417.65.2-117
Jõe ahven79,218.50,9-82
Tuura71.416.410.9-164
Hiidlest76,918.93-103
Sinilang81.316.10,9-72
Karpkala75.318.45.3-121
Suur saury59.818.620.8-262
Saury väike71.320.40,8-143
Räim75.417.35.6-121
Heeringas62.717.719.5-242
Siig72.3197.5-144
Makrell71,8kaheksateistüheksa-153
Säga7516.88.5-144
Makrell74.918.5viis-119
Sterlet74.9176.1-320
Zander78,9190,8-83
Tursk80,717.50.6-75
Tuunikala74.22.70.7-96
Vinnid53.514.530.5-333
Merluus79,916.62.2-86
Haug70.418.80.7-82
Ide80.118.20,3-117
Tursa maks26.44.265.7-613
Kalmaar80.3kaheksateist0,3-75
Krabi81,5kuusteist0.5-69
Krevetid77,5kaheksateist0,8-83
Merevetikad880,90.23.0viis

Kas peate oma immuunsust suurendama? Söö kalakaaviari. Samuti on see suurepärane profülaktiline aine südame- ja veresoontehaiguste korral. Selle toote kasutamisel paraneb ajutegevus, nägemine taastub. Süstemaatilise kasutamise korral saate vähendada vere kolesteroolitaset.

ToodeVesiValkRasvadSüsivesikudkcal
Chum lõhe46,931.613.8-251
Vasak purunemine5824.74.8-142
Pollocki jaotus63.228.41.9-131
Granuleeritud tuur5828.99.7-203
Tuura purunemine39.53610.2-123

Rasvad, margariin, või

Rasv on orgaaniliste ühendite tihendatud mass, mis sisaldab rasvhappeid. Kõik teavad, et see toode sisaldab palju kaloreid. Kuid see täidab olulist funktsiooni - inimese kehas tagab see energiavarustuse.

ToodeVesiValkRasvadSüsivesikudkcal
Lamba- või veiserasv0,3-99,7-897
Sealiha rasv (ilma nahata)5.71.492,8-816
Piimamargariin15.90,382.31746
Margariini võileib15,80.5821,2744
Majonees253.1672.6627
Taimeõli0,1-99,9-899
Või15,80.682,50,9748
Ghee või10,3980.6887

Liha, linnuliha

Poest ostetud vorstide asemel on soovitatav kasutada liha ja rupsi. Need on kasulikumad. Liha on materjal, mis moodustab lihasmassi. See ei tähenda, et liha oleks madala kalorsusega toode. Kuid kalkunit, küülikut, kanarinda, vasikaliha võivad ohutult tarbida need, kes järgivad dieeti. Peame meeles pidama, et sealiha, pardi ja lambaliha on kõrge kalorsusega toidud. Vähem kaloreid: neerud, kopsud, süda, maks.

ToodeVesiValkRasvadSüsivesikudkcal
Lambaliha67.616.315.3-203
Veiseliha67.718.912.4-187
hobuseliha72,520.27.0-143
Jänes65.320.712.9-199
Lahja sealiha54.816.427.8-316
Rasvane sealiha38,711.449.3-489
Vasikaliha78,019.71,2-90
Lamba neerud79,713.62.5-77
Tall maksa71.218.72.9-101
Tallesüda78,513.52.5-82
Veiseliha ajusid78,99.59.5-124
Veise maks72,917.43.1-98
Veise neer82,712.51.8-66
Veiseliha rääs72.612.313,7-173
Veiseliha süda79,015,03.0-87
Veiseliha keel71.213.612.1-163
Sealiha neerud80.113,03.1-80
Sealiha maks71.418.83.6-108
Sea süda78,015.13.2-89
Seakeel66.114.216.8-208
Haned49.716.133.3-364
Türgi64.521.612,00,8197
Kanad68,920.88.80.6165
Kanad71.318.77.80,4156
Pardid51.516.561.2-346

Vorstid

Nüüd ei saa me öelda, et vorstide kvaliteet on "tasemel". Kõik teavad, et tootjad lisavad nendesse toodetesse kahjulikke koostisosi. Ja iga vorst või vorst on kõrge kalorsusega toode. 100 grammis on rohkem kui 200 kalorit. Looduslikke koostisosi kasutades saate ise vorsti valmistada. Siis on tootes vähem kaloreid ja selline vorst toob kehale palju rohkem kasu kui poest ostetud..

ToodeVesiValkRasvadSüsivesikudkcal
Keedetud vorst Diabeetik62.412.122.8-254
Keedetud vorsti dieet71.612.113.5-170
Keedetud vorst Doktor60.813,722.8-260
Keedetud vorst Amatöör57,012.228,0-301
Keedetud vorst Piim62,811.722.8-252
Keedetud vorst Eraldi64.810.120.11.8228
Keedetud vasikaliha vorst55,012.529.6-316
Sealiha vorstid53.710.131.61.9332
Vorstid Piima6012.325.3-277
Vorstid vene keeles66.212,019.1-220
Sealiha vorstid54.811.830.8-324
Keedetud-suitsutatud Amatöör39.117.339,0-420
Keedetud-suitsutatud Cervelat39.628.227.5-360
Poolsuitsutatud Krakowska34.616.244.6-466
Poolsuitsutatud Minskaja52,023,017.42.7259
Poolsuitsutatud Poltava39.816.439,0-417
Poolsuitsetatud ukrainlane44.416.534.4-376
Toorsuitsutatud Amatöör25.220.947.8-514
Toorsuitsutatud Moskva27.624.841.5-473

Lihakonservid ja suitsutatud tooted

Kui arvestada, kui kõrge kalorsusega on lihakonservid, siis tuleb vaadata nende koostist. Näiteks veiseliha on vähem kaloreid kui sealiha. See tähendab, et pärast konserveerimist kahjustab see figuuri vähem..

Kui kaaluda suitsutatud liha kasutamist, siis ei kuulu need dieediga menüüsse suure kalorsuse tõttu.

Ja kui inimestel on probleeme maksa, mao või kõhunäärmega, soovitavad arstid mitte süüa suitsutatud toitu..

ToodeVesiValkRasvadSüsivesikudkcal
Loomalihahautis63,016.818.3-232
Turistide hommikusöök (veiseliha)66,920.510.4-176
Turistide hommikusöök (sealiha)65.616.915.4-206
Vorstihakkliha63.215.215.72.8213
Sealiha hautis51.114.932.2-349
Toores suitsutatud rinnatükk21,07.666.8-632
Toores suitsutatud seljatükk37.310.547.2-467
Sink53.522.620.9-279

Seened

See on madala kalorsusega dieettoode. Kõik sõltub sellest, millist. Kalorite sisaldus võib varieeruda 15-30 kilokalorini. Võite praadida seeni, teha neist suppe, konserveerides või talveks kuivatades. Seente koostis on rikkalik. See sisaldab suurt hulka inimkehale kasulikke komponente. Kasulikumad taimsed valgud. Ja neis sisalduvad aminohapped mõjutavad organismile soodsalt.

ToodeVesiValkRasvadSüsivesikudkcal
Valge värske89,93.20.71.625
Valge kuivatatud13,027.66.8kümme209
Värske puravik91.62,30,93.731
Puravik värske91.13.30.53.431
Toorained värsked83,01.70,31.417

Pähklid

Pähklid aitavad kiiresti ja püsivalt nälga rahuldada, samuti rikastavad keha väärtuslike komponentidega. Pähklites on aga palju kaloreid, mistõttu peaksite dieedi ajal hoiduma nende söömisest..

Dieedil olev inimene ei tohiks pähkleid üle kasutada..

ToodeVesiValkRasvadSüsivesikudkcal
Sarapuupähkel4.816.166,99.9704
Mandel418.657.713.6645
Kreeka pähkelviis13.861.310.2648
Maapähkelkümme26.345.29.7548
Päevalille seeme820.752,9viis578

Maiustused

Milline toode on kalorsusega liider? Need on maiustused! Need ei ole mitte ainult ülirikkad kalorid, vaid on ka figuurile kahjulikud. Nende toodete koostis sisaldab suhkrut, rasvu, erinevaid komponente (suurtes kogustes), mis aitavad kaasa kehakaalu tõusule. Maiustused sisaldavad lihtsaid süsivesikuid. Nad kipuvad lühikese aja jooksul nälga rahuldama ja varsti soovib inimene uuesti süüa. Kui inimene on dieedil, peab ta maiustused oma dieedist välja jätma..

ToodeVesiValkRasvadSüsivesikudkcal
Kallis17.20,8-80.3308
Dražee puu73.710.273.1384
vahukomm200,8-78.3299
Iiris6.53.37.581,8387
Marmelaad21-0,177,7296
Karamell (keskmine)4.4-0,177,7296
Šokolaadiga glasuuritud maiustused7.92.910.776,6396
Kleepigekaheksateist0.5-80,4305
Suhkur0.20,3-99,5374
Takhinny halva3.912.729.950,6510
Päevalille halvaa2.911.629.754516
Tume šokolaad0,85.435.352.6540
Piimašokolaad0,96.935,752.4547

Kui vaatate koostisosade kalorsust, saate arvutada, kui palju kaloreid valmistoit sisaldab. Allpool on mõned kalorsusega toidud:

Vitaalsete funktsioonide jaoks vajaminevate kalorite hulk sõltub kehalisest aktiivsusest, vanusest, soost, kliimast jne..

On lihtne valem. See võimaldab arvutada ligikaudse kalorite koguse, mida inimene vajab organismi normaalseks tööks päevas. Peate lihtsalt korrutama oma kaalu väärtuse 30-ga.

KAAL (kg) X 30 =….Kcal

Näiteks kui teie kaal on nüüd 80 kg, siis 80x30 = 2400 kcal päevas.

Kaalu saavutamiseks lisage saadud arvule 500 ekstra kcal ja kui tahame kaalu langetada, siis lahutame 500 kcal - see on teie ligikaudne kalorite arv, mida peaksite päevas tarbima..